VigRX Најчесто поставувани прашања

VigRx Најчесто поставувани прашања

прашање 1: Што состојки во VigRX?(VigRX Помош)

одговор 1: VigRX Frequently asked question,користи само природни состојки од различни делови на нашата планета да обезбеди корисни својства. Состојки кои го прават VigRX како што е ефикасен како што е вклучуваат следново: muira pauma екстракт од кората, catuaba кората екстракт, црвена азиски женшен, Epimedium остава екстракт, гинко билоба екстракт од лист, видов Palmetto Бери и екстракт од семе cuscuta. Секако, листата на состојки е предмет на промена во случај дека луѓето од VigRX откријат нови и потенцијално корисни својства во иднина.

прашање 2: Дали VigRX содржи никакви фармацевтски лекови?

одговор 2: Не, тоа не се случи. Ова ќе биде не само неодговорен и незаконски, но тоа, исто така, ќе биде многу опасно. Имало некои случаи во минатото, каде што некои производители на природни производи се вклучени силденафил (активна состојка во вијаграта) во нивните производи, со што потенцијално се заканува на животите на своите клиенти кои се случи да имаат кардиоваскуларни состојби. Ова е нешто што луѓето зад VigRX никогаш не би дури и да сонуваат за тоа.

прашање 3: Дали е тоа проблем, ако јас го користам други лекови и сакаат да ги преземат VigRX?

одговор 3: Most probably, тоа нема да биде проблем. Имено, поради своите природни својства, VigRX не би требало да комуницирате со другите лекови. на пример,, не се знае дека некој од состојки во VigRX ќе комуницирате со било кој друг лек, без оглед на тоа каков тип што може да биде. уште, најдоброто нешто да направите е да разговарате со вашиот лекар и побарајте од нив да ги видиш состојки во VigRX само за да бидете сигурни дека тоа не може да комуницирате со лекови што се моментално се.

прашање 4: Може ли да предозирање на VigRX?(VigRX Помош)

одговор 4: It is virtually impossible to overdose on VigRX. Тоа ќе биде иста, ако сте се обиделе да предозирање на чај, или дури и повеќе е невозможно, бидејќи не постои кофеин во VigRX што може да предизвика хипертензија која може да биде опасна по живот. уште, you should remember that you will accomplish nothing by taking more VigRX than recommended as your body will not be able to absorb additional VigRX Плус состојки that you intended to benefit from by taking more than recommended.