VigRX Plus Përbërësit Ju duhet të dini

VigRX Plus Përbërësit

Vigrx plus Ingredients që të bëjë gjëra të ndodhë:Në thelb ka arsye vetëm disa pse VigRX plus formula është një nga mirën në treg për enhancers natyrore meshkuj dhe ata janë si më poshtë. For Vigrx Plus Ingredients, e para është se formula përdor aphrodisiacs fortë natyrore dhe ekstraktet më të vështirë-pune natyrore.

Ekstrakte janë gjithashtu të cilësisë më të lartë të mundshëm dhe ata janë të përpunuara në mënyrë që ata janë mbajtur të gjitha pronat e tyre. Gjithashtu, ato janë të kombinuara në mënyrë të tillë në mënyrë që të marrë maksimumin e secilit prej përbërës. megjithatë, në fund, të gjitha vjen poshtë për përbërësit që janë përdorur dhe ne do të doja të them disa gjëra në lidhje me të paktën ato që janë më të rëndësishme.

Një nga të tilla VigRX plus përbërësit është pa një hije të dyshimit ekstrakt fletë Epimedium. Gjethet Epimedium janë përdorur nga njerëzit aziatike për shekuj dhe emri tjetër për Epimedium, Brirë Goat Weed vjen nga një histori se si është zbuluar të jetë një nxitës. domethënë, disa fermerë filluar vërejtur se dhitë e tyre meshkuj ndjerë veçanërisht e interesuar në marrëdhënie seksuale pasi të hahet gjethet Epimedium.

sot, kjo është një nga aphrodisiacs premierë e cila gjithashtu ndodh të përmbajë Icariin, e vërtetë lojë-Changer, nëse ju na kërkoni. Ky përbërës të veçantë aktiv, domethënë, punon në të njëjtën ishte si sildenafil, një droge që më shumë ndoshta e dini si Viagra. Ajo ka të njëjtin mekanizëm veprimi, vetëm duke bërë atë të butë, duke mos kërcënuar zemrën dhe presionin e gjakut.

Saw palmetto Berry është gjithashtu një VigRX plus përbërës që i bën gjërat të bërë dhe kjo e bën këtë duke ndikuar një numër të proceseve në sistemin riprodhues të meshkujve. Per nje, ajo ndihmon në zvogëlimin e niveleve të DHT, duke mbajtur prostatës të shëndetshme mesme. Ajo gjithashtu ndihmon për të balancuar nga hormonet në trupin e mashkullit dhe për të përmirësuar prodhimin e testosterone. më në fund, ajo vepron si një Relaxer muskujve të lëmuar, efektive zgjerimin e enëve në penis dhe duke i lejuar për erections të përmirësuara.

Përbërësit natyrore Në VigRX Plus

BioperineIts përbërësit shumë efektive promovon nivelet e oksidit nitrik, pushojnë indet e muskujve të lëmuar të cavernosa corpus(the 2 tuba të gjatë cilindrike në organin mashkullor), rritjen e fluksit të gjakut në organin mashkullor, duke rezultuar në një masë të trashë, erections Fuller. Të boosters fuqishëm testosterone dhe aphrodisiacs në këtë formulë, rritur deri dëshirën seksuale, dhe për të përmirësuar shëndetin seksual dhe funksionin. Bioperine është përbërës i ri fundmi shtohet në këtë formulë, ajo rrit absorbimin e Q10 coenzyme deri në 30%. Përbërës tjetër i madh Damiana është e dobishme për rritjen e interesit në aktivitetin seksual dhe sjelljes.

Epimedium fletë Ekstraktet është e dobishme për të rritur rrjedhjen e gjakut në organin mashkullor i cili rezulton një mbledhje më të mirë. Gingko Leaf në këtë formulë është e dobishme për të rritur dëshirën seksuale, eksitim, orgazmë dhe afterglow. Ajo gjithashtu përmirëson qarkullimin e gjakut në enë të vogla për të rritur ngritjen.

Përbërësit e tjera të mëdha janë Asian Red xhensen, Muira Pauma Bark Ekstraktet, Catuaba leh Ekstraktet dhe Hawthorn Berry. Të gjitha këto përbërësit janë testuar klinikisht dhe ka gjetur shumë efektive për funksionet seksuale.

Muira Pauma leh dhe xhensen kuqe të veprojë si aphrodisiacs si dhe, ndërsa ekstrakte farë Cuscuta ndihmojë duke rritur pjellorinë dhe burrëri e njerëzve që marrin atë. Ginkgo biloba është një përbërës i njohur natyror dhe rolin e tij në formulën VigRX është njëra e ndryshme, duke punuar në një numër të niveleve. Catuaba leh ekstrakt është përbërës i fundit në VigRX dhe ajo është bërë një nxitës legjendar në Amerikën e Jugut, më së shumti në Brazil, ku ajo vjen nga. Ajo gjithashtu heq lodhjen dhe stresin.